Przenośnik rolkowy

Typ RBA

Przenośniki rolkowe HORSTMANN stosowane są przede wszystkim do poziomego transportu palet, skrzyń lub towarów jednostkowych w złożonych systemach np. stosowane w obszarach kompletacji i strefach wstępnych magazynowania. Przenośnik rolkowy zaprojektowany jest na obciążenie całkowite 4000 kg na napęd i zakres temperatur od ±0 °C do +45 °C. Stosowanie w chłodniach i mroźniach o temperaturze do -35 °C możliwe jest po zastosowaniu odpowiednich komponentów i smarów.

Napędzany przenośnik rolkowy może być zaprojektowany z różnymi podziałkami rolek, w zależności od transportowanego materiału. Rolki nośne napędzane są wzajemnie od siebie. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne pozycjonowanie przewożonego towaru. Rolki nośne wyposażone są w podwójne koła łańcuchowe i łożyska bezobsługowe.

Rama nośna wykonana z profilu stalowego wyposażona jest w osłonę łańcucha oraz w podpory z stopami o regulowanej wysokości. Napęd odbywa się za pomocą motoreduktora.

Przenośniki łańcuchowe mogą być wyposażone w odpowiednie czujniki (bariery świetlne, czujniki optyczne i laserowe, itp.).

Istnieje możliwość dostosowania konstrukcji urządzenia według specjalnych wymagań klienta.

Zapraszamy do kontaktu